21. července 2014

4. úkol - zadání

Už máme opět pondělí, což znamená? Správně, další zadání do Nového čtení. Už jsme v půlce, věřili byste tomu? Tento týden nepůjde pro změnu hlavně o novou knížku, ale o nový pohled.

Přečtěte knížku, na kterou jste už velcí. Může jít klidně o vaši oblíbenou nebo o nějakou, u které litujete, že jste ji jako malí nečetli. Stejně tak nemusí jít zrovna o pohádku, co třeba oprášit nějaký dívčí románek?

Zkuste se na ni podívat dnešníma očima. Líbí se vám pořád nebo se tomu už jen smějete? Máte ji zapsanou ve čtenářském deníku spolu s hodnocením? Ještě lépe, napište do článku, jaké dojmy jste z ní měli poprvé. Zkrátka fantazie se meze nekladou.

Pro inspiraci se můžete podívat na mých 10 nejoblíbenějších knih z dětství: 1. část a 2. část.

2 komentářů:

Maruška Friedlová řekl(a)...

Víš, že knihy Lenky Lanczové mají ošklivou obálku? :D a myslíš, že nebude zločin, když zase udělám mou fintu, že ne? :) protože se mi moc nechce do knihovny, když sotva vytáhnu paty z pokoje!! :D

Eskandriel řekl(a)...

To je super nápad, číst občas knížky, na které jsme už velcí. Já jsem si nedávno "střihla" Kocourka Modroočka, když jsem hlídala kamarádce dítko a bylo to super, stala jsem se oblíbenou "čtecí" tetou....:-D